Sukladno Odluci o socijalnoj skrbi Općina Župa dubrovačka redovnim studentima koji studiraju izvan Grada Dubrovnika sa prebivalištem na području Općine Župa dubrovačka , osigurava pravo na subvencionirane troškove prijevoza jedanput u kalendarskoj godini . Subvencija iznosi 400,00 kuna , a studenti je ostvaruju uz predočenje potvrde o redovnom upisu u akademsku godinu.  Ovo pravo ne mogu ostvariti korisnici  stipendije Općine Župa dubrovačka.

Silvio Nardelli: „Pozivam sve studente koji u ovoj kalendarskoj godini nisu iskoristili svoje pravo na subvenciju od 400 kuna , da ga zatraže kako bi u ovo božićno vrijeme došli svojim obiteljima i s njima zajedno proslavili nadolazeće blagdane.“

Općina Župa dubrovačka, sukladno spomenutoj Odluci pokriva troškove svima onima koji se liječe od teških i zloćudnih bolesti izvan Dubrovačko neretvanske županije. Za liječenje teških bolesti bolesnicima se dodjeljuje jednokratna novčana pomoć u iznosu od 3.000,00 kuna .  Ovo je samo jedan od niza drugih oblika pomoći obiteljima i kućanstvima .

Popunjeni zahtjev, koji se nalazi u nastavku , zajedno sa ostalom navedenom dokumentacijom  može se poslati putem e- maila: katarina.barovic@zupa-dubrovacka.hr ili dostaviti osobno u Općinu Župu duvrovačku , Vukovarska 48, 20207 Mlini

ZAHTJEV- STUDENTI 400 KUNA