Za sretan i uspješan početak nove školske godine i školovanja općenito, Općina Župa dubrovačka već po tradiciji  ovogodišnjim prvašima osigurala je prigodne poklon pakete za održavanje nastave likovnog odgoja od 01. do 4. razreda koje će uručiti na svečanoj priredbi sljedeći tjedan.

Za sve ovogodišnje prvaše osigurano je čak  140 paketa  koji sadrže pribor potreban za likovni odgoj poput  grafitnih olovki, drvenih boja, flomastera, vodenih boja, tempera, glinamola i sl.

Prvaši će od Općine dobiti i slikovnice Hrvatska za djecu pomoću koje će početi otkrivati i upoznavati iznimne raznolikosti Hrvatske države i njenih gradova.

Ujedno osnovna škola Župa dubrovačka obavještava roditelje učenika prvih razreda kako besplatne udžbenike  mogu preuzeti u  prostorijama  Osnovne škole Župa dubrovačka i to u od 29. kolovoza do 01. rujna u vremenu od 9:00 do 12:00 sati.