Predsjednica Udruge Kurenat Maruška Sambrailo, u prostorijama Općineprimila je profesoricu likovne kulture i troje učenika Osnovne škole Župa dubrovačka koji su sudjelovali u izradi vizuala za majicu ovogodišnjeg Eko crossa. Naime, u suradnji Kurenta sa Osnovnom školom profesorica likovne kulture  Ivana Lujak provela  je ideju sa  učenicima od 5. do 8. razreda u osmišljavanju  likovne ilustracije  na temu eko crossa  koji će se  tiskati na majici.  Od niza uspješnih crteža  izabarana su tri najbolja  i to redom: za najboje rješenje izabran je rad Olivera Miletovića, učenika 8. razred . Drugo najbolje rješenje je rad učenice 7. razreda Nikoline Ereš, a treće učenice Karmen Marije Rodin.

Maruška Sambrailo , zahvalila se profesorici na angažmanu , a posebno je pohvalila i zahvalila se  svim učenicima koji su sudjelovali u ovom malom projektu . Najboljima je uručila prigodne poklone i  majice sa pobjedničkim rješenjem   koje će  nositi sudionici 18. po redu humanitarnog eko crossa koji će se povodom Dana Općine održati  u nedjelju 28. svibnja s početkom u 17:00 sati.