Nakon nedavnog olujnog juga koje je oštetilo dijelove obale u naselju Plat i Srebreno , pristupilo se sanaciji istih u vidu vraćanja u prvobitno stanje.

Zbog olujnog juga i velikih valova u Srebrenom je  došlo je  pomicanja  montažne konstrukcije uz šetnicu , a koja služi kao pristup vlasnicima do njihovih plovila. Uz pomoć ronioca pomaknuti dio konstrukcije je vraćen u prvobitno stanje te dodatno učvršćen za morsko dno i obalu.

Također, zbog istih vremenskih uvjeta došlo je do pucanja dijela obale uz šetnicu ispod Taverne u Platu. Kako bi se ovaj dio obale vratio u prvobitno stanje potrebno je razgraditi oštećeni dio te isti iznova  obnoviti.

Radove izvodi tvrtka Miletić d.o.o. iz Konavala , a vrijednost spomenutih radova je 150.000,00 kuna. Rok za završetak je 30 radnih dana od dana zaključivanja Ugovora .