Mažoretke Župe dubrovačke i Općina Župa dubrovačka domaćini su 22. Državnog prvenstva mažoretkinja Republike Hrvatske koje će se održati 05. i 06.  Svibnja u školskoj sportskoj dvorani.

Svečano otvorenje predviđeno je ispred zgrade Općine u 18:30, nakon čega će uslijediti defile kroz Župu dubrovačku.

Na Državnom prvenstvu koje se održava pod pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović i Hrvatskog mažoret saveza ove se godine očekuje oko dvije tisuće sudionika zajedno sa roditeljima.

Neposredno prije svečanog otvaranja u velikoj vijećnici zgradi Općine u 17: 30, općinski načelnik Silvio Nardelli poželit će dobrodošlicu i uručiti prigodne poklone predsjednicima i predstavnicima timova .

U nedjelju su na rasporedu natjecanja po kategorijama od 9 do 16 sati, a u 17:00 je proglašenje pobjednika i smotra sudionika