Poštovani,
sukladno Odluci Nacionalnog stožera civilne zaštite o zabrani napuštanja mjesta prebivališta i stalnog boravka u Republici Hrvatskoj prilikom ulaska i izlaska s područja prebivališta ili stalnog boravka u Republici Hrvatskoj moraju se poštovati sljedeće mjere:

 • socijalnog distanciranja
 • ne zadržavanja na javnim prostorima
 • posjedovati valjanu propusnicu izdanu kroz sustav e-Propusnice.

Propusnice za ulazak i izlazak iz područja prebivališta ili stalnog boravišta putem sustava e-Propusnice izdaju odgovorne osobe u pravnoj osobi, izabrani liječnik obiteljske medicine i nadležni stožer civilne zaštite na rok od 1 do 14 dana, ovisno o razlogu zbog kojeg se propusnice izdaju.

Proces izdavanja e-Propusnice:

 • U internetskom pregledniku upišite adresu propusnice.gov.hr
 • S liste navedenih vjerodajnica odaberite onu s kojom pristupate sustavu
 • Potvrdite svoje podatke
 • Ulaskom u korisničko sučelje, izaberite jednu od opcija: zahtjev za propusnicom, pregled propusnica ili pregled zahtjeva
 • Ukoliko želite predati zahtjev za izdavanjem propusnice, ispunite tražene podatke te potvrdite zahtjev
 • Nakon odobrenja, vaša e-Propusnica bit će vidljiva u pdf formatu

Tehničku ili korisničku podršku vezano za korištenje sustava e-Propusnice možete dobiti:

U slučaju da nemate mogućnost pristupa na sustav e-Propusnice na niti jedan od navedenih načina (e pass, m token ili token bilo koje od navedenih banaka, račun od CARNETA, t-com-a i sl.) zahtjev za izdavanjem propusnice možete predati tako što ćete ispuniti WEB obrazac koji se nalazi na linku:zupa-dubrovacka.hr/propusnica/ ili ispuniti priloženi zahtjev te ga dostaviti dostaviti na e-mail: propusnica@zupa-dubrovacka.hr

Radi lakšeg snalaženja u eventualnim budućim radnjama predlažemo da pogledate upute za ishođenje prihvatljive vjerodajnice za elektroničku identifikaciju na linku www.fina.hr/vjerodajnice-za-e-gradane
Postupak je jednostavan, a zaista će Vam olakšati buduće radnje vezano za e-sustave.
Naravno osim ove možete zatražiti i druge vjerodajnice navedene na popisu, ovisno o potrebama i mogućnostima.

Molimo građane da se savjesno i odgovorno pridržavaju protuepidemijskih mjera. Propusnicu ne mogu dobiti osobe u samoizolaciji. Svako kršenje izrečene mjere samoizolacije podložno sankcijama prema Zakonu o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti.Sve dodatne informacije možete dobiti na broj tel.:

 • 020/487-470 (Općina Župa dubrovačka) – radnim danom od 07-15 h
 • 020/486-005 (DVD Župa dubrovačka) – svaki dan od 07-20 h ili putem e-maila: opcina@zupa-dubrovacka.hr