Grb općine Župa dubrovačka

 

Sutra 26. svibnja obilježava se  Dan Općine i obljetnica oslobođenja Župe dubrovačke. Obzirom je izborna godina i općinsko vijeće još uvijek nije konstituirano,  formalnog dijela obilježavanja proslave, odnosno svečane sjednice kao ni dodjela nagrada i priznanja  ove godine neće biti.

Predstavnici Općine Župa dubrovačka zajedno s predstavnicima Udruge hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata, Udruge hrvatskih vojnih invalida Domovinskog rata Župa dubrovačka , Udruge hrvatskih branitelja dragovoljaca Domovinskog rata i Dragovoljaca Hrvatske ratne mornarice Dubrovnik, položit će vijence kod spomen-ploča palih hrvatskih vitezova.

Polazak povorke prema spomen pločama iz Općine je kao i svake godine  u 9:00 sati.

U 19:00 sati na Spomen obilježju u Mandaljeni upriličit će se Sveta misa, nakon čega će uslijediti zajedničko polaganje vijenaca uz molitvu i odrješenje za sve hrvatske vitezove.