Na zahtjev Ministarstva unutarnjih poslova, a zbog održavanja Međunarodne konferencije “Proces suradnje u jugoistočnoj Europi” i “Dubrovnik Forum 2017.” u Dubrovniku, semafori u Srebrenom nažalost će raditi u režimu žutog treptajućeg svjetla od danas do večernjih sati u subotu 01.srpnja.

Policijska uprava dubrovačko-neretvanska, u suradnji s Ravnateljstvom policije u navedenom razdoblju  provodit će posebne mjere osiguranja.

Posebno se regulira promet na prometnicama koje vode od Zračne luke Dubrovnik do hotela smještaja stranih delegacija. Policija će voditi računa da se promet odvija sa što manje zastoja i čekanja za građane kao i da se što manje utječe na odvijanje ostalih aktivnosti i događaja.
Gužve se očekuju i zbog povećanog zračnog i pomorskog prometa, stoga se mole svi sudionici u prometu  za razumijevanje i strpljenje u slučaju zastoja ili prekida u prometu, te se pozivaju na dodatan oprez kao i poštivanje uputa policijskih službenika na terenu.