Grb općine Zupa dubrovačka

Općinsko vijeće Općine Župa dubrovačka, u skladu s odredbama Statuta Općine Župa dubrovačka, donijelo je 16. rujna 2020. godine Odluku o raspisivanju izbora za članove vijeća mjesnog odbora Donji Brgat. Prema ovoj Odluci vijeće mjesnog odbora Donji Brgat ima 5 članova. Radi provedbe izbora imenovan je stalni sastav Općinskog izbornog povjerenstva Općine Župa dubrovačka. Sjedište povjerenstva je u prostorijama Općine Župa dubrovačka, Srebreno, Vukovarska 48, 20207 Mlini, tel. 487-470, 487 476, fax. 486-216. Izbori će se održati u nedjelju 18. listopada 2020. godine od 7:00 do 19:00 sati (glasovanje traje neprekidno) Biralište se zatvara u 19:00 sati. Biračima koji su se zatekli na biračkom mjestu omogućit će se glasovanje i nakon 19:00 sati. Izborno povjerenstvo odredilo je jedno biračko mjesto i to u Domu mladeži Donji Brgat. Pretpostavka za glasovanje na izborima je upis u popis birača koji vodi Upravni odjel za poslove Župana, Županijske skupštine i opću upravu Dubrovačko-neretvanske županije. Uvjeti za upis u popis birača su hrvatsko državljanstvo, navršenih 18 godina života na dan održavanja izbora i prebivalište na području Donjeg Brgata. Pozivaju se građani da pregledaju popis birača i da po potrebi traže upis, odnosno ispravak ili dopunu. Zahtjev za upis, dopunu ili ispravak podnose se Upravnom odjelu za poslove Župana, Županijske skupštine i opću upravu.