Biskup Mate Uzinić u obilasku prostora budućeg Pastoralnog centra i Groblja Dubac

U sklupu dogovorene posjete biskup Mate Uzinić i generalni vikar don Hrvoje Katušić, u pratnji župnika župe Svetog Ilara don Miljenka Babaića , općinskog načelnika Silvia Nardellia i pročelnika Jure Marića , obišli su prostor budućeg Pastoralnog centra.
Već ranije u suradji Općine , Biskupije i Hrvatske udruge arhitekata proveden je javni međunarodni arhitektonski natječaj i izabrano je najuspjelije urbanističko rješenje. Sukladno tom Rješenju na zemljištu koje je u vlasništvu Općine Župa predviđena je izgradnja plivališta i sportske dvorane , dok je na zemljištu koje je u vlasništvu Biskupije predviđena izgradnja crkve i Pastoralnog centra.

Obostrana je želja da se sukladno mogućnostima čim prije, etapno , započne sa izradom projektne dokumentacije.

Sa direktorom Groblja Dubac, gosp. Đurom Lonzom isti su obišli i gradilište budućeg groblja gdje se biskup upoznao sa aktivnostima koje su trenutno u tijeku , a vezane su za samu izgradnju groblja, kao i sa dinamikom budućih radova .

Biskup Uzinić se sa posebnom pažnjom zanimao za „Biblijski vrt „ koji je planiran oko ostataka stare crkve Svetog Vlaha kao i za lokacijom buduće kapele koja je predviđena u sklopu projekta.

Nakon obilaska u prostorima Općine nastavljeno je sa radnim sastankom vezano za detaljnije upoznavanje sa projektnom dokumentacijom Groblja Dubac te sa ostalim temama od općeg interesa za Općinu i Biskupiju.