Maro Joković, Iva Oberan i Judo klub Župa dubrovačka najbolji u 2016. godini

sportasi_zupe01U organizaciji Župskog portala – Župčica tijekom siječnja je održan 4. Izbor najboljih sportaša Župe dubrovačke. Odluku o najboljima u protekloj godini, donijeli su istaknuti sportski djelatnici, bivši sportaši i predstavnici sportskih klubova članovi žirija čiji su izbori svakodnevno objavljivani na portalu, Te kao jedanaesti član žirija čitatelji portala putem Facebook ankete. Nagrade, diplome za najbolje sportaše i klub, te figure Župke i Župljanina u narodnim nošnjama rad Lea Kleškovića, najboljima je uručio urednik portala Nikša Duper, a poklone i novčane nagrade Općine načelnik Silvio Nardelli.

Najboljima u 2016. žiri je proglasio Ivu Oberan, Mara Jokovića i Judo klub Župa dubrovačka.

U izboru za najbolju sportašicu Iva Oberan članica JK Župa dubrovačka je dobila bodova – 53, te je uvjerljivo osvojila titulu Najbolje sportašice Župe dubrovačke u 2016.godini. Drugo mjesto je pripalo njezinoj klupskoj kolegici Petrunjeli Pavić s 22 boda, a treće triatlonki Madi Žeravica s 14 bodova. Iva Oberan je u prošloj godini nastavila nizati uspjehe kako na međunarodnim tako i na domaćim natjecanjima. Uz titule državne prvakinje, drugu godinu zaredom s Hrvatskom reprezentacijom osvaja medalje na Europskim prvenstvima.

U konkurenciji sportaša uvjerljivu pobjedu odnosi Hrvatski vaterpolski reprezentativac Maro Joković s 48 bodova. Drugi je lanjski laureat Mario Barović s 32 boda, a treći mladi judaš Peri Adrian Puljić s 5 bodova. Kako su to u svojim obrazloženjima komentirali skoro svi članovi žirija, Maro Joković je u prošloj godini s Jugom osvojio sve sto se moglo osvojiti, a kao vrhunac sezone je došla nova olimpijska medalja – srebro iz Rija.

Kategoriju Najboljeg sportskog kluba Župe dubrovačke četvrtu godinu u nizu uvjerljivo osvaja Judo klub Župa dubrovačka s 40 bodova, ispred Nogometnog kluba Župa dubrovačka 32 boda i Auto kluba Župa dubrovačka koji je dobio 22 boda. Odlični rezultati članova Judo kluba Župa dubrovačka, devet medalja na državnim prvenstvima, pet na europskim kupovima, uz Ivine bronce s europskih prvenstvima doveli su klub i ove godine do titule najboljeg župskog kluba.

Žiri je proglasio i Sportski događaj godine u Župi, a to je po natpolovičnom broju glasova Otvaranje i stavljanje u funkciju župske školske sportske dvorane. sportasi

GROBLJE DUBAC- POČETAK RADOVA UZ DRŽAVNU CESTU

Radovi na izgradnji pristupne ceste za buduće groblje Dubac od državne ceste D8 do obuhvata budućeg groblja, započeti će u subotu 28.siječnja, i to nasuprot priključnoj cesti za poslovnu zonu Čibača.

Za potrebe izvođenja radova, promet će se odvijati uz privremenu regulaciju semaforima, a svi sudionici u prometu mole se za pojačan oprez i srpljenje do okončanja radova.

Općina Župa dubrovačka je  s izvođačem radova, društvom Georad Makarska,  dogovorila intenzivniju dinamiku obavljanja radova, koja podrazumijeva kasni popodnevni i noćni rad, a sve s ciljem kako bi se iskopi obavili u najkraćem mogućem roku, te privremena regulacija semaforima što prije uklonila.

Radovi uz državnu cestu D8, dio su ugovorenih radova  pristupne ceste za gradnju groblja Dubac ukupne dužine 285m, koju izvodi društvo Georad d.o.o. Makarska u ukupnoj vrijednosti od 4.600.000,00kn. Sukladno dostavljenoj dinamici radova, svi građevinski zahvati na priključnoj cesti bi trebali završiti do početka srpnja.

Upozorenje o zabrani plovidbe, sidrenja i ostalih aktivnosti zbog opasnosti od odrona

Zbog izvođenja građevinskih radova na obuhvatu groblja Dubac objavljuje se upozorenje zabrane plovidbe, sidrenja i ostalih aktivnosti zbog opasnosti od odrona (tzv. Staklena plaža)
„Zbog opasnosti od odrona prilikom izvođenja građevinskih radova na području obuhvata budućeg groblja Dubac – tzv. Staklena Plaža , pozicija groblje Dubac, pomorska karta Dubrovnik 50-20., zabranjuje se plovidba i sve aktivnosti unutar 50 metara od obale i 150 metara zapadno i istočno od navedene pozicije.“